Yeşil Erik Yemenin Faydaları Nelerdir?

- Sponsorlu Bağlantı -

Kişiye özel hazırlanmış yeterli beslenme programlarına  yeşil erik ekleyerek kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Diyet listelerinde ara öğün olarak verilen meyve porsiyonuna eklenen bu meyve kilo vermeye yardım eder.

 C vitamini, A vitamini, lif, potasyum ve fosfor yönünden zengin bir besindir.

  •  Yüksek asit içeriği olan bir meyvedir.
  • Sitrik asit vücutta bulunan laktik asidi etkisiz hale getirerek yorgunluğu önler.
  • Yoğurt, peynir, ayran gibi ürünler ile tüketilirse kalsiyum emilimini arttırır. Diş ve kemik yapısını korur.
  • C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  • Düzenli ve mevsiminde erik tüketmek diş etlerini korur.
  • Kan şekerini düzenler, bu nedenle kilo vermeye yardımcıdır.
  • Anti aging etkisi vardır ve yaşlanmayı önler. Bağ doku yenilenmesini hızlandırarak vücudun sıkılaşmasını destekler.
  • Kansızlığı önler, özellikle yumurta ve kırmızı et tüketimi sonrasında erik yenilirse demir biyo yararlılığı arttırılır.

Yeşil Erik Kaç Kalori

200 gram yeşil erik sadece 94 kaloridir. Tuz ile tüketilmemelidir. Tuz ile tüketilirse vücutta ödem oluşmasına neden olur. Sindirim sistemini düzenlemek, kilo vermeyi desteklemek ve hızlandırmak için günde 200 gram erik tüketilmelidir.

- Sponsorlu Bağlantı -

Hamilelikte Yeşil Eriğin Faydaları

Hamilelikte yeşil erik yemek hem bebek hem de anne için oldukça faydalıdır. Hamilelikte çoğu anne adayı kabızlık sorunu çekmektedir. Bu meyve sayesinde bağırsaklar yumuşar ve kabızlık sorununa faydası olur. Bebek için gerekli olan C vitamini, A vitamini ve E vitamini bünyesinde hapseden erik tüketildiği takdirde bebeğin gelişimine faydalı olacaktır.

Her yiyecek gibi bu meyvenin de aşırısı mide ekşimesi ve bağırsak florasının bozulmasına neden olabilir. o nedenle sınırlı ve yeter sayıda tüketilmesi gerekmektedir. özellikle diyetlerde bu sayı porsiyonda 5 taneyi geçmemelidir. çünkü şeker ihtiva etmektedir.

Meyveleri mevsiminde tüketmek de önemli olan bir ayrıntıdır. Zamansız piyasaya sürülen yeşil erik buzhanede beklemiştir ve vitamin değeri kaybolur. Aslında en güzel ve faydalı olan dalından koparıp yiyebilmektir. Eğer böyle bir fırsat bulursanız sakın kaçırmayın.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.