Yeni Nesil Hobi Fikirleri

- Sponsorlu Bağlantı -

Artık kadınlar dantel ve örgüden uzaklaştı, yeni nesil hobi fikirleri vermek için yazılan bu yazıda umarız siz de ilgi alanınıza uygun bir fikir bulursunuz. Çünkü hobi kişinin hoşlandığı bir uğraştır. Hoşlandığı uğraşlar kişiyi mutlu eder. Bu da depresyonu ve stresi azaltır.

Yeni Nesil Hobi Filografi

yeni nesil hobi
Filografi

Çiviler ve tellerle yapılan resim ve yazı sanatının adıdır filografi. Bu sanatı icra etmek her açıdan rahatlatıcıdır. Çivileri tahtaya çakarken stres atabilirsiniz. O telleri gereken yerlerden geçirirken tüm dikkatinizi verir, başka bir şey düşünemezsiniz. Çok rahatlatıcı ve rehabilite edici bir uğraştır.

Ortaya çıkan ürünler de yeni nesil hobi ürünleri olarak oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Eğer ”Bu işi profesyonel olarak yapmam ben sadece hobi olarak uğraşacağım. “diyorsanız evinizin duvarına asar ve ya hediye götürebilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Balkon Bahçesi

Yeni nesil Hobi
Balkon Bahçesi

Artık apartmanlarda yaşadığımız için bağ bahçe işlerinden uzak yaşamaktayız. Ama evimizin balkonunda küçük bir bahçe kurarak özlemimizi giderebiliriz. Saksılara diktiğimiz bitkilerden bazıları çiçek olabilir. Bazıları da sebze olabilir. Maydanoz, dereotu, marul gibi bitkilerin yanında domates, biber ve salatalık da yetiştirmeniz mümkün. Bunu niçin ulusal çaptaki marketlerde her türlü malzeme satışı yapılmaktadır. Haydi, vakit geçirmeden tohumdan saksıya kadar her türlü bahçecilik malzemesini buralardan temin edip hemen bahçenizi kurmaya başlayın.

 

Fotoğrafçılık

yeni nesil hobi1

Fotoğrafçılık yeni nesil hobi olarak lanse edilse de bu oldukça yaygın bir hobi çeşididir. Eskiden fotoğrafları tap ettirmek gibi zorlukları bulunurken şimdi sadece makinenesin kartını bilgisayara takmak yeterli oluyor çektiklerinizi görmek için. Bunun için özel olarak üretilen fotoğraf makineleri olmasına rağmen telefonlarla da çok güzel fotoğraflar çekilebilmektedir.

 

Resim Yapma

yeni nesil hobiResim yapma, ev hanımları tarafından dahi yeni nesil hobi olarak değerlendirilmektedir. Bunun için belediyeler kurs açmaktadır. Ama YouTube videolarından da resim yapma ile ilgili temel malzemelerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ama ilk olarak yağlı boya ile çalışmak biraz zorlayıcı olacağından akrilik boyalarla başlangıç yapmalısınız. Basit ve nötr mort tarzı resimlerle başlamak sizin için daha kolay olacaktır.

Her insanın bir hobisi olmalıdır.” mottosundan yola çıkarak sizler de bir hobi edinin. Bu sayede daha az stresli ve daha mutlu bir insan olduğunuzu siz de şaşırarak far edeceksiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.