Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir?

- Sponsorlu Bağlantı -

Kadınların korkulu rüyalarından biri olan “Vajinismus nasıl tedavi edilir?”en sık sorulan sorulardan birisidir. Genelde kadınların çoğu bu rahatsızlığını söyleme konusunda geri planda kalabiliyor. Vajinismus, iç organları tutma görevi gören kasların cinsel ilişkiye girildiği sırada istemsiz şekilde kasılması sonucu cinsel birlikteliği sürdürememe durumudur. Hal böyle olunca da sağlıklı bir cinsel birliktelikten söz etmek ne yazık ki mümkün olmuyor. Hatta öyle ki cinsel birlikteliğin olmamasından dolayı çiftler arasında da problemler yaşanabiliyor. Ne yazık ki günümüz koşullarında çoğu kadında sıkça görülen bir problem olarak gün yüzüne çıkıyor. Her 10 kadından biri bu rahatsızlıkla karşı karşıya kalıyor. Bilinmesi gereken bir önemli husus ise bu kişinin isteğine bağlı gelişen bir durum değildir. Her ne kadar kadının cinsel arzusu çok fazla olsa bile istemsiz bir şekilde kasılmalar sonucunda cinse llişkiye girmek zor olabiliyor.  Üstelik kasılmalar sonucunda da ilişki sırasında bir acı hissetmeye başlanır.

Vajinismus Neden Oluyor?

 

Vajinismus neden oluşur? Sorusunun cevabı sadece  bir tane değildir. Oluşmasında belli başlı etkenler söz konusudur. Bunları sırasıyla belirttiğimizde travmatik olaylar, cinsel mitler, istemsiz şekilde gerçekleşmiş olan evlilikler, anne ve babanın katı tutumları, hamile kalma korkusu tüm bu sorunlara zemin hazırlayabilir. Genellikle saymış olduğumuz tüm bu faktörlerde artık çoğu bayandan görülmeye  başlanan bir durumdur. Özellikle hamile kalma korkusu, çoğu kadında daha çok fazla takılan konulardan birisidir. Hamile kalmaktan çekinildiği için bilinçaltına bu durum yerleşmektedir. Doğal olarak ilişki esnasında da kasların kasılmasına neden olunur.

Vajinusmus Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinismus nasıl tedavi edilir? diyerek başladığımız yazımızda nihayet tedavi yöntemlerine gelebildik. Her hastalığın bir çözümü olduğu gibi vajinusmusa yakalanan kişiler içinde işe yarar yöntemler söz konusudur. Bu dönem içerisinde ilk iş olarak cinsel terapiste başvurmanız gerekir. Fakat içinizde bir iyileşme arzusu olması gerekir. Eğer olmazsa ne yaparsanız yapın olumlu sonuçlara bir türlü ulaşamazsınız. Seanslar gerçekleşirken kişinin endişelerinin nereden kaynaklı olduğu anlaşılmak için detaylı bir inceleme yapılır. Cinsel terapi sırasında yapılacak olan özel metotlar sayesinde kişinin yine cinsel birlikteliğe sıcak bakması sağlanır. Böylelikle cinsel birleşme sırasında kasılmalar ortadan kalkar.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.