Toksinlerin Etkileri ve Arınma Yolları

- Sponsorlu Bağlantı -

Toksinlerin Etkileri ve Arınma Yolları

İnsanlar hayatlarının hemen her döneminde ağır metallere ve toksinlere maruz kalmaktadır. Hava kirliliği, doğal olmayan besinler ve temizlik malzemeleri gibi ürünler, direkt olarak kişilerin vücudunda toksinlerin birikmesine yol açar. Toksinlerin etkileri, kişilerin günlük hayatlarını etkilerken, hayat kalitesini de bir o kadar düşür. Vücudunda toksin olan kişilerde birtakım belirtiler görülebilir. Bu belirtiler şu şekilde sıralanabilir;

  • Uzun süren ve sürekli tekrarlayan baş ağrıları
  • Kronik yorgunluk ve kas ağrıları
  • Önceden hiç olmayan gıda alerjileri
  • Diyet ve spor yapılmasına rağmen kilo vermede yavaşlama ya da durma
  • Hormonlarda meydana gelen düzensizlikler
  • Çeşitli deri hastalıkları

Toksinleri Atan Besinler

Bu belirtilere sahip olunması durumunda bir detoks programı uygulanmalı ya da ağır metallerden kurtulma yolları denenmelidir. İnsan vücudu, dışarıdan alınan toksin, ağır metal ya da bu gibi zararlı etkenlere karşı doğal bir arındırma yeteneğine sahiptir. Özellikle çevre ve hava kirliliğinin giderek artması, birçok kişinin vücudunun bunları arındırma konusunda yetersiz kalmasına sebep olabiliyor. Bu gibi durumlarda, ağır metallerden kurtulma yolları denenebilir.

Toksinlerin Etkileri Nelerdir?

- Sponsorlu Bağlantı -

Vücudun bu toksinleri ya da ağır metalleri arındıramaması, çok sayıda olumsuz etkiyi de beraberinde getirir. İşte toksinlerin insan vücuduna etkileri şu şekildedir;

  • Vücutta biriken ve arındırılmayan toksinler, zaman içerisinde kişilerin bağışıklık sistemini bozduğu gibi aynı zamanda DNA ve RNA’nın kimyasal yapısını da ciddi ölçüde etkilemektedir. Vücutta savaşçı hücre adı verilen hücreler, yapısı değişmiş ya da zarar görmüş hücreleri tanıyamadığı için görevini yerine getiremez.
  • Yapılan bilimsel çalışmalar; alüminyum, metal ve cıva gibi maddelerin insanlarda çok ciddi hastalıklara sebep olduğunu göstermektedir. Kronik yorgunluk, tip 1 diyabet, fibromiyoliji ve pernisiyöz anemi gibi hastalıklar yalnızca birkaçıdır.

Toksinlerin Etkileri

  • Toksinlerin solunum yolu ile vücuda alınması, solunum hastalıklarını beraberinde getirir. Egzoz gazı, fabrikalardan çıkan kimyasal gazlar, sigara ve tarımda kullanılan kimyasal maddelere sürekli olarak maruz kalınması, kişilerde zaman içerisinde astım probleminin görülmesine sebep olabilir.
  • Vücuttan atılamayan ağır metaller ya da toksinler, kişilere yalnızca biyolojik olarak değil psikolojik olarak da zarar vermektedir. Vücuda ağır gelen bu gibi toksinler, kişilerin ruh halini olumsuz etkilemekte ve uzun vadede depresyon gibi psikolojik hastalıklara yol açabilir.

Vücuttaki toksin ve ağır metallerden kurtulmak için detoks programlarının yanı sıra farklı yöntemler de denenebilir. Sauna, toksinlerin ter yolu ile dışarı atılmasını sağlarken bol miktarda su içerek toksinlerin idrar yolu ile vücut dışına atılmasını sağlayabilmektedir.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.