Tığ işi Örgü Modelleri

- Sponsorlu Bağlantı -

Tığ işi örgü modelleri sadece hayal gücünüzle sınırlıdır. Bir kadının hayal gücünün sınırı olmadığına göre tahmin edeceğiniz üzere sınırsızdır. Her kadın eline tığ alıp zincir çekmeye başladığında artık bir potansiyel bir model üreticisidir.

tığişi1tığişi2

Bazı teknikler sayesinde değişik modeller elde edebilirsiniz. Renklerin de burada ayrı bir önemi vardır. Çok basit bir sık iğne modeli dahi renklerin uyumu ve doğru kullanımıyla şahesere dönüşebilir. Zaten her kadın bir sanatçıdır. Özellikle el sanatlarıyla uğraşanlar ve anne olanlar. Bunların dışında kalanlar ise kendi alanlarında gösterir sanatçı yönünü. Yaptığı işe sanat katar, estetik katar.

Tığ işi Örgü Modeli Örnekleri

tığişi orlon

Kadın, bulunduğu ortama estetik veren ve güzelleştiren kısacası ortamın hayat kaynağıdır. İşte bu içinden taşan sanat ve estetik ruhunu yaptığı her işe yansıtır. Biz de bu yazımızda sizlere kadının tığ işi örgü ile yaptığı o güzel sanat eserlerinden örnekler vereceğiz. Sizler de beğenir ve uygularsanız bizleri memnun edersiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Altta gördüğünüz 2 renkli  olan model Trabzan ve zincirlerle yapılmaktadır. en basit ama gösterişli olan şallar bu modelle örülür. üst soldaki model ise Tunus işi de denilen bir tekniktir. Tığ ile örülen ve harika görünüme sahip olan bir modeldir.

beyaz olan modelde üstten ilmek alma tekniği uygulanır. alttaki 3 renkli model içinden geçirerek örülen Meksika örgüsüdür. Bu örgü tekniğinde zor olan iplere hakim olabilmektir. Yoksa bildiğimiz sık iğne tekniğinin aynısıdır. Sadece ipler beraber yürütüldüğü için bazen karışabilmektedir. O nedenle acemi olan örgü meraklıları lütfen ilk başta denemesinler. Yoksa örgüden soğuyabilirler. ama bu örme tekniği de çok zevkli ve kolay üreyen bir tekniktir. Özellikle çanta saplarını bu teknikle örmeniz halinde kopma riski  kalmayacak kadar sağlam olur.

tığişi örnekleri

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
4 Yorumlar
 1. Ebru diyor

  Tığ işi ennn sevdiğim

  1. Derya Candan diyor

   Daha çok yayınlayacağız bizi izlemeye devam edin.

 2. Ayfer Şen diyor

  Çok güzel modeller varmış teşekkürler

  1. Derya Candan diyor

   Rica ederim. Örnek modellerimiz devam edecek. Bizi izlemeye devam edin

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.