Sivilceli Ciltler için Evde Bakım Önerileri

- Sponsorlu Bağlantı -

Sivilceli Ciltler için Evde Bakım Önerileri

Sivilce, her yaştan kadının karşı karşıya kaldığı oldukça ciddi bir problemdir. Birtakım hormonal problemlerin yanı sıra aynı zamanda görünüm açısından da son derece can sıkıcı bir durum olabilmektedir. Sivilceli ciltler, genellikle kişilerin yağlı bir cilt yapısına sahip olmasından kaynaklanabildiği gibi aynı zamanda sağlıksız beslenme ve stres gibi nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde geçmeyen sivilcelerin muhakkak bir doktora gösterilmesi de, bu konuda son derece büyük bir önem teşkil etmektedir.

sivilceli ciltler

Sivilce problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin en büyük problemlerinden birisi de, sivilce izleri olmaktadır. Sivilce izlerinin oluşmaması için, kişilerin sivilcelerine el ile müdahalede bulunmamaları, patlatmamaları ve kanatmamaları son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu gibi yanlış hareketlerin yapılması, kişilerin yüzlerinde geçmesi çok zor olan sivilce izlerine sebep olmaktadır. Günümüzde birçok kadın sivilcelerini ya da sivilce izlerini makyaj ile kapatmayı tercih etmektedir. Fakat bu konuda da birbirinden farklı kürler ve çeşitli markanın da ürünü bulunmaktadır.

Sivilceli Ciltler için Maske Tarifleri

Kadınlar, yaşadıkları birkaç problemin üstesinden evde hazırlayabilecekleri kolay maskeler ile gelebilmektedir. Sivilce problemine yönelik olarak da birbirinden farklı evde hazırlanabilen sivilce maskeleri mevcuttur. Evde birkaç malzeme ile yapılabilecek sivilce izleri için kürleri ise şöyledir:

- Sponsorlu Bağlantı -

  1. Limon Kürü: İki tatlı kaşığı limon, ikişer tatlı kaşığı bal ve hakiki badem yağ ile bir yemek kaşığı süt homojen bir kıvam alana kadar iyice karıştırılır. Sivilce izlerinin olduğu bölgelere bu kür sürülür ve yaklaşık 20 dakika boyunca bekletilir. Belirtilen sürenin sonunda ise ılık bir su ile cilt iyice temizlenir. Bu kürün uygulanmasından sonra güneşe çıkılmaması gerekmekte ve bu sebepten dolayı da akşamları uygulanması önerilmektedir. 10 gün boyunca her gün uygulanması halinde 2 haftanın sonunda sonuçlar alınmaya başlanmaktadır.
  2. Domates Kürü: 2 orta boy domates, bir adet avokado ve yine bir orta boy salatalık, bu kür için gerekli olan malzemelerdir. Salatalık ve avokado, rendelenerek suları çıkarılır. Domateslerin de kabukları soyulduktan sonra bir kaşık yardımı ile ezilir. Bütün malzemeler birbirine karıştırılır ve sivilce izlerinin olduğu bölgelere nazik hareketler ile sürülür. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra cilt iyice temizlenir. Bu kür, haftada yalnızca bir kez uygulanmalıdır.

sivilceli ciltler

  1. Aspirin Kürü: Aspirin, içerisinde bulunan birtakım maddelerden dolayı sivilce tedavilerinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kürün hazırlanmasında da 3 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı bal ve birkaç damla da su kullanılmaktadır. Aspirinler toz haline gelene kadar ezilir ve üzerine bal ile su ilave edilir. Macun kıvamına gelen bu kür, sivilce üzerine sürülür ve yaklaşık 15 dakika bekletilir. Ilık su ile iyice temizledikten sonra da cilde bolca nemlendirici sürülerek nemlendirilir. Haftada iki kere uygulanması önerilen bu kür, düzenli kullanılması halinde son derece etkilidir.
  2. Pirinç Unu Kürü: İki adet yumurtanın akları bir kâsenin içerisine alınır. Yumurtanın cıvıklığı gidene kadar azar azar pirinç unu eklenir ve cilt üzerinde leke bulunan her türlü bölgeye uygulanır. Bu kür, yalnızca sivilce izlerine değil güneş sonrasında oluşan koyu renkli lekelerde de büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Uygulanan kür cilt üzerinde yaklaşık 8 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanarak temizlenir.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.