Neon Makyaj Nedir?

- Sponsorlu Bağlantı -

Her sene olduğu gibi bu yıl da trend haline gelen bu makyaj, canlı renkleri ve de modern duruşu ile kadınları cezp ediyor.  Peki neon makyaj nedir? Bu makyaj türünde genel olarak 2 renkten oluşan parlak bir görünüm yaratılmaktadır. Uygulanan malzemeler ultraviyole ışık altında neon parlaklığına kavuşarak,yüz bölgesini daha dikkat çekici hale getirmektedir.

Elbette ki neon renkler bu sene sadece yüz makyajında değil, ojelerde ve kıyafetlerde de en çok tercih edilenler arasında olacak. Farklı bir görünüm yaratmak ve tarzı ile ön plana çıkmak isteyen kadınlar mutlaka neon makyajı denemelidir.

 

Neon Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Neon makyaj yaparken en önemli şey, en doğru renkleri tercih edebilmektir. Özellikle de kişilerin ten rengine  en uygun tonları seçmesi, makyajın çok daha şık görünmesini sağlayacaktır. Elbette ki neon renkleri yüzünün her bir bölgesine uygulamamanız gerektiğini de unutmamalıdır. Çünkü sarı, pembe ve de turuncu gibi neon renkler; yüzün her bölgesine uygulandıklarında çok çirkin bir görüntü yaratmaktadırlar. Peki neon makyaj nasıl yapılır? Bu tür makyaj uygulamaları yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Neon makyaj,özellikle de göz bölgesinde kullanıldığında daha modern bir hava yaratmaktadır. Günümüzde profesyonel anlamda make up artistliği yapan kişiler, likit eyeliner ve maskaralarda daha parlak duran mavi ve yeşil renkleri tercih etmektedirler. Ancak 2019 yılında neon pembe tonunun da çok fazla kullanıldığı görülmektedir.

- Sponsorlu Bağlantı -

Pembe rengin kirpiklerde kullanılması her ne kadar doğru olsa da, göz farı olarak uygulanması çok da doğru olmayacaktır. Çünkü bu ton, gözlerin olduğundan daha çok şiş durmasına neden olur.  Far uygulamasında olabildiğince mavi, yeşil, sarı ya da turuncu tonların tercih edilmesi gerekir. Neon ruj uygulamasında da yine iki farklı renk tonunu kullanarak, mükemmel bir görünüm yakalamak kaçınılmaz olacaktır.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.