Mutlu bir aşk yaşamanın püf noktaları nelerdir?

Bu hayatta herkes bir ömür boyu sürecek bir aşk yaşamak ister. Mutlu ve huzurlu bir aşk yaşamak için iki tarafın da yapması gereken bir takım şeyler vardır.

 Güven bir birlikteliğin sarsılmaz temeli haline gelmelidir. Karşınızdaki insana güvenebiliyor ve hiçbir koşul olmadan kendinizi ve hayatınızı ona emanet edebiliyorsanız mükemmel ve uyumlu bir aşk hayatına adım atmışsınız demektir. Sevdiğiniz insana sadık kalmalısınız ki o da size sadık kalsın. Bu iki temel direk ilişkinizi ayakta tutmak için gereklidir.Her şeyi karşı taraftan beklemek yerine siz bir adım atın. Sizin duygusal ihtiyaçlarınız olduğu gibi karşı tarafın da beklentileri olduğunu unutmayın. Gülümseyin, pozitif olmaya çalışın bu karşı tarafı da, ilişkinizi de olumlu yönde etkiler, güçlendirir.Her koşulda karşınızdaki insana karşı dürüst ve içten olmaya çalışmalısınız. Partnerinizden bir şeyleri gizlemeye, arkasından işler çevirmeye başlarsanız ilişkide birbirine olan itimadınız sarsılır ve aranızdaki güven bağı kopmaya yüz tutabilir. İlişkinizin samimiyetinin kaybolmaması için şeffaf, içi dışı bir olmaya özen göstermelisiniz.

Karşınızdaki insanı değiştirmeye çalışmayın, insanların farklı özellikleri olabilir onları değiştirmek veya ortadan kaldırmaya çalışmak yerine, rahatsız olduğunuz yanlarıyla barışır ve olduğu gibi kabul ederseniz daha mutlu bir ilişki yaşarsınız. Bazen bu farklılıklardan doğan tartışmalar çıkabilir bunlar ilişkinin tadı tuzudur yeter ki küçük sorunları çığ gibi büyütmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir