Kusursuz Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

- Sponsorlu Bağlantı -

Kusursuz Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kusursuz makyaj, bütün kadınların en büyük isteği olmakta olup bu konuda gerekli tekniklere uyulması hâlinde oldukça kolaydır. Hemen herkesin cilt tiplerinin farklı olabildiği gibi yüz şekilleri de birbirinden farklı olabilmektedir. Oval yüz, makyaj tekniklerinin çok daha kolay bir şekilde uygulanabildiği ve ideal olan bir yüz tipidir. Son zamanlarda geliştirilen makyaj teknikleri ile birlikte, hemen her yüz tipi, şekillendirilebilmektedir. Yüzün makyaj ile şekillendirilmesine “ kontürleme” işlemi adı verilmektedir. Genellikle ciltten iki ton koyu ve iki ton açık ürünler kullanılmaktadır. Koyu renkli ürünler ile ciltte saklanılması istenilen bölgeler işaretlenmektedir. Bu bölgelerin alt kısımlarına ya da yüzün diğer bölgelerinde farklı alanlara da açık ürünler uygulanmaktadır. Bu konuda kişilerin dikkat etmesi gereken nokta ise, uygulanan ürünlerin doğru teknikler ile yüze dağıtılmasıdır. Bu kapsamda kullanılacak olan fırça, makyaj süngeri ya da diğer ürünlerin doğru özelliklere sahip olması gerekmektedir.

kusursuz makyaj

Yapılan makyajın bütünlüğünü koruyabilmek için, kaşların da önemi son derece büyük olmaktadır. Kişilerin yüz tiplerine uygun olacak şekilde kaşlarını şekillendirmeleri gerekmektedir. Seyrek ve ince kaşlara sahip olan kadınlar için son yıllarda birbirinden etkili kaş ürünleri bulunmaktadır. Kaş kalemi ya da kaş farı, son zamanlarda oldukça fazla sayıda kadın tarafından son derece büyük bir ilgi görmeye devam etmektedir. Tüylerin çıkış yönünde doğru hafif ve nazik hareketler ile seyrek olan kaşlar, kısa bir süre içerisinde doldurulabilmektedir. Aynı zamanda yine uygun hareketler ve teknikler ile de ince olan kaşların kalınlaştırılabilmesi de bu gibi ürünler sayesinde mümkün olabilmektedir. Bu konuda da kişilerin kaş renkleri ile uyumlu ürünleri satın almaları son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Kaş renginden açık ya da koyu renkli kaş ürünlerinin kullanılması, doğallıktan oldukça uzak ve kötü bir görünüme sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da muhakkak bir güzellik uzmanından yardım alınarak bu ürünlerin satın alınması gerekmektedir.

Kusursuz Makyaj Teknikleri

Ten makyajının en son aşamasında ise, yanakları renklendirme işlemi olarak da bilinen allık sürme işlemidir. Bu aşamada yapılan makyajın rengi, kadınların giydikleri kıyafetin rengi büyük bir öneme sahip olmaktadır. Piyasada çok fazla sayıda allık çeşidi bulunmaktadır. Parıltılı ve mat gibi genelleştirilmesi ile birlikte kadınlar kendilerine hitap eden allık çeşidini oldukça kolay bir şekilde bulabilme imkânına sahip olabilmektedir. Elmacık kemiklerinin üzerine, allık fırçası yardımı ile hafif ve nazik hareketler ile allık sürülmelidir. Böylelikle kişilerin elmacık kemikleri, istedikleri renk ile çok daha renkli bir hal alabilmektedir.

- Sponsorlu Bağlantı -

kusursuz makyaj

Makyaj yapma tekniklerinde hemen herkes tarafından bilinen teknik ise ya göz makyajının ya da dudakların ön planda olması gerektiğidir. Bu sebeple de eğer göz makyajı çok daha ön planda ise, dudaklara daha çok nüde renkler uygulanmalıdır. Son yıllarda hemen her kozmetik firması tarafından nüde renklere sahip olan rujlar üretilmektedir. Böylelikle yalnızca göz makyajı ön planda tutulmakta ve kadınlar kusursuz bir makyaja sahip olabilmektedir. Göz makyajı yerine dudakların ön planda tutulması istendiğinde ise, uygulanacak olan rujdan önce dudakların nemlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle de koyu renkli rujlar, dudaklardaki kuruma ya da çatlama gibi problemleri çok daha belirginleştirebilmektedir. Nemlendirilmiş olan dudaklara, sürülecek olan rujun renginde bir dudak kalemi uygulanmalıdır. Dudak kalemi, rujun daha kusursuz durmasını sağlarken aynı zamanda daha dudakların da daha dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. En son olarak ise, dikkatli bir şekilde dudak çizgisini taşırmayacak şekilde ruj sürülmelidir.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.