Kıyafetine Uygun Ayakkabı Seçimi

- Sponsorlu Bağlantı -

Arkadaşlarımızla buluşmaya gidince, tatil yaparken, özel bir davete giderken veya flörtümüzle güzel bir aksam yemeği için kıyafetine uygun ayakkabı seçimi önemlidir. Bir kombinde ayakkabı seçimimiz de çok önemlidir. Birçok kadına ayakkabı seçimi zor gelebilir. Bu yazımızda ayakkabı seçiminde dikkat etmemiz gereken püf noktalara değineceğiz.

 

Kıyafetinizi Sade Tercih Ettiyseniz Ayakkabınızı Göz Alıcı Seçin


Örneğin koyu renkli bir elbise (siyah, kahverengi)  seçtiyseniz kırmızı bir topuklu ayakkabı seçerek hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ya da kırmızı bir elbisenin altına mor renkli bir stiletto giymek hem cesaret ister hem de üstün bir moda anlayışı gerektirir.

Ortamlara göre ayakkabı ve kıyafet seçimi yapmak gerektiği asla unutulmamalıdır. Cenazeye giderken kırmızı elbise ve mor ayakkabı tercihi oldukça yanlış bir tercih olacaktır.Bununla beraber gündüz gidilen bir bahçe partisine stiletto ile gitmek de “dam üstünde saksağan modeli” olacaktır. kendinizi gülünç duruma düşürmenizin yanında düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz de fazlasıyla artacaktır.

 

Kıyafetinize Uygun Ayakkabı Seçimi ve Renkler

 

- Sponsorlu Bağlantı -

 Mesela pembe turuncu renkleri içinde barındıran bir elbise tercih ediyorsanız, ayakkabınız koyu bir turuncu olabilir. Tepeden tırnağa aynı renk boğucu olabileceğinden tonlarda farklılıklar yapabilirsiniz.Kıyafetine uygun ayakkabı seçimi yapmak güzel görünmenin anahtarıdır.

 

Topuk Seçimleri 


Boyu kısa olan ve uzun görünmesini isteyen kadınlar stiletto ayakkabı tercih etmeliler. Stiletto ayakkabılar bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlar ve çekici bir görünüm kazandırır. Ayakları büyük olan kadınlar oval yada kare burunlu topuklar tercih etmelidirler. Sivri topuklu ayakkabılar ayağınızı daha büyük göstereceğinden bu tercihten kaçınmalısınız. Günlük ve sıradan olduğunu düşündüğünüz kıyafetleri daha hareketli göstermek istiyorsanız rahat kıyafetleriniz ile topuklu ayakkabı giymeyi tercih edin. Kıyafetinize uygun ayakkabı seçimi görünüşünüze hava katacaktır.Resmi yerlerde seksi yada bantlı ayakkabı tercih etmekten kaçının. Bu tarz ortamlarda topuğunuzun orta boy olması ve burnu kapalı olması sizin için idealdir.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.