Kıyafetine uygun ayakkabı seçimin nasıl olmalıdır?

Arkadaşlarımızla buluşmaya gidince, tatil yaparken, özel bir davete giderken veya flörtümüzle güzel bir aksam yemeği için farklı ve güzel kombinlerim oluştururuz. Bir kombinde ayakkabı seçimimiz de çok önemlidir. Birçok kadına ayakkabı seçimi zor gelebilir. Bu yazımızda ayakkabı seçiminde dikkat etmemiz gereken püf noktalara değineceğiz.

 

Kıyafetinizi sade tercih ettiyseniz ayakkabınızı daha göz alıcı seçin
Örneğin koyu renkli bir elbise (siyah, kahverengi)  seçtiyseniz kırmızı bir topuklu ayakkabı seçerek hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 

Kıyafetiniz renkliyse ayakkabınızın o renkler arasından biri olmalı

 Mesela pembe turuncu renkleri içinde barındıran bir elbise tercih ediyorsanız, ayakkabınız koyu bir turuncu olabilir. Tepeden tırnağa aynı renk boğucu olabileceğinden tonlarda farklılıklar yapabilirsiniz.

 

Topuk seçimleri nasıl olmalı
Boyu kısa olan ve uzun görünmesini isteyen kadınlar stiletto ayakkabı tercih etmeliler. Stiletto ayakkabılar bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlar ve çekici bir görünüm kazandırır. Ayakları büyük olan kadınlar oval yada kare burunlu topuklar tercih etmelidirler. Sivri topuklu ayakkabılar ayağınızı daha büyük göstereceğinden bu tercihten kaçınmalısınız. Günlük ve sıradan olduğunu düşündüğünüz kıyafetleri daha hareketli göstermek istiyorsanız rahat kıyafetleriniz ile topuklu ayakkabı giymeyi tercih edin. Kıyafetinize hava katacaktır.Resmi yerlerde seksi yada bantlı ayakkabı tercih etmekten kaçının. Bu tarz ortamlarda topuğunuzun orta boy olması ve burnu kapalı olması sizin için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir