Kadınları Anlamak

- Sponsorlu Bağlantı -

Ünlü bilim adamı Sigmund Freud” kadınları anlamak için öncelikle bir labirenti düz bir yola çevirmek gerek” demiştir. Geçmişten bu yana kadınları anlamak, gerçekte ne istediklerini bilmek bilim insanları için önemli bir araştırma konusu olmuştur.

Ancak elde edilen sonuçların hiçbiri bizi tatmin edecek net bir cevaba götürmemektedir. Bir kadının hayattan beklentileri her yaş evresinde de farklılıklar göstermiştir.

Bu yüzden kadının isteklerine cevap vermek istiyorsanız öncelikle kadının o yaş dönemindeki isteklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Kadınları mutlu etmek, kadınları anlamaktan geçer. Kadının doğasını anlayamayan erkek, ne yapsa boştur. Bu yüzden erkeklere söyleyeceğimiz, kadınınızı mutlu etmek istiyorsanız, önce onu anlamalısınız.

Kadınları Anlamak İçin Sevgiyle Yaklaşın

Erkekler basit, net ve anlaşılabilir varlık olmalarına karşın kadınların dünyaları karmaşıktır. Kadınlar, erkeklerden yaradılışları itibarı ile farklıdır. Erkeklere kıyasla manevi yönleri daha ağır basmaktadır.

- Sponsorlu Bağlantı -

Bu yüzden kadınlar en başta sevilmek isterler.

Şefkat isterler, ilgi isterler, benimsenmek, sahiplenilmek ama aynı zamanda da özgür olmak isterler. Kadın, hem kendi hayatını yaşamalı hem de kendini güvende hissetmelidir.

Kadın doğurgandır. Yaradılışı gereği anaç bir yapıya sahiptir. Bu yüzden çoğalmak ister ama çoğalırken aynı zamanda formunun bozulmamasını da ister.

Kadın kimyası farklıdır. Erkekler bir olayın tek bir yönüne odaklanırken kadınlar ise olayı her yönüyle analiz eder. Kadının birden çok cevabı vardır. Karşı cinsten tek ve net bir cevap bekler.

Kadınlar Çok Yönlü Düşünebilir

Erkek tek bir işi yaparken kadın birden fazla iş yapar ve tüm bunların üzerinde ayrı ayrı düşünebilme yeteneğine sahiptir. Belki de erkekten pratiklik beklemesinin nedeni budur.

Kadın hatırlanmak ister. Hatırlanırken de farkındalık bekler. Kendine özgü sürprizler bekler.

Kadınlar, klişeleri sevmez. İdeal birlikteliğin sırları ile eşini mutlu edebilir.

Kadın söylediklerinin tamamının dinlenmesini ister, geçiştirilmeyi sevmez. İhmal edilmeye, gözardı edilmeye dayanamaz.

Kadınları anlamak için onları gerçekten dinlemelisiniz. Söylediklerini dinlemiyorsanız bunu hemen fark eder. Çünkü bir yandan anlatıyorken bir yandan da sizi analiz eder.

Kadınları anlamakta zorlanıyorsanız bundan vazgeçin, tek ve gerçek istekleri olan sevgiyi onlara verin.

kadınları anlamak
kadınları anlamak

Not: Bu yazıda yer alan görseller, Pinterest ve Google görseller ‘den alınmıştır. Hepsi paylaşıma açık olduğundan elde edilmiştir. Görsellerin telif haklarının size ait olduğunu iddia ediyorsanız bize “İletişim” sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.