Kadınlar Gerçekte Ne İster?

Ünlü bilim adamı Sigmund Freud” kadınları anlamak için öncelikle bir labirenti düz bir yola çevirmek gerek” demiştir. Geçmişten bu yana kadınları anlamak, gerçekte ne istediklerini bilmek bilim insanları için önemli bir araştırma konusu olmuştur. Ancak elde edilen sonuçların hiçbiri bizi tatmin edecek derecede net bir cevaba götürmemektedir. Bir kadının hayattan beklentileri her yaş evresinde de farklılıklar göstermiştir. Bu yüzden kadının isteklerine cevap vermek istiyorsanız öncelikle kadının o yaş dönemindeki isteklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Kadınlar manevi yönden dokunulmak ister

Erkekler basit, net ve anlaşılabilir varlık olmalarına karşın kadınların dünyaları karmaşıktır. Kadınlar erkeklerden yaradılışları itibarı ile farklıdır. Manevi yönleri daha ağır basmaktadır. Bu yüzden kadınlar en başta sevilmek isterler. Şefkat isterler, benimsenmek, sahiplenilmek ama aynı zamanda da özgür olmak isterler. Kadın hem kendi hayatını yaşamalı hem de kendini güvende hissetmelidir. Kadın doğurgandır, bu yüzden çoğalmak ister ama çoğalırken aynı zamanda formunun bozulmamasını da ister. Kadın kimyası farklıdır, erkek bir olayın tek bir yönüne odaklanırken kadın olayı her yönüyle analiz eder. Kadının birden çok cevabı vardır ancak karşı cinsten tek ve net bir cevap bekler.

Kadınlar çok yönlü düşünme yeteneğine sahiptir

Erkek tek bir işi yaparken kadın birden fazla iş yapar ve tüm bunlar üzerinde ayrı ayrı düşünebilme yeteneğine sahiptir. Erkekten pratiklik beklemesinin nedeni de budur belki de. Kadın hatırlanmak ister, ama hatırlanırken de farkındalık bekler. Kendine özgü sürprizler bekler, klişeleri sevmez. Kadın söylediklerinin tamamının dinlenmesini ister, geçiştirilmeyi sevmez. Söylediklerini dinlemiyorsanız bunu hemen fark eder. Çünkü bir yandan anlatıyorken bir yandan da sizi analiz eder. Kadınları anlamakta zorlanıyorsanız bundan vazgeçin, tek ve gerçek istekleri olan sevgiyi onlara verin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir