İdeal Birlikteliğin Sırları Nelerdir?

Kadın erkek ilişkilerinde her iki tarafa da birtakım sorumluluklar ve ödevler düştüğü kabul edilmektedir. Bu bağlamda; ilişkilerin zaman içerisinde yıpranmaması ve her geçen gün daha da tazelenebilmesi için yalnızca kadınlara değil, erkeklere de büyük rol düşmektedir.

Geçmişten beri ilişkilerde çoğu yükün kadınlar üzerinde olduğu yaklaşımları, modern çağda pek de kabul görmemektedir. Kadınların ilişki yönünü belirlemedeki rolü elbette ki büyük önem taşımaktadır; fakat erkekler de ilişkilerinin düzenli ve devamlı hale gelebilmesi için birtakım fedakârlıklar ya da sorumluluklar üstlenmek durumunda olabilmektedir.

Monotonluk düşmanınızdır

Bu bağlamda; erkeklere düşen en büyük ödev, ilişkileri monotonluktan kurtarabilmek adına her şeyden önce iletişim faaliyetlerini güçlendirmekten geçmektedir. Günümüzde pek çok çift ilişkilerinin monoton bir hal almasından ve artık birbirleriyle paylaşacak şeylerinin olmamasından yakınmaktadır. İşte bu durumların önüne geçebilmek, her şeyden önce iletişim kurmaktan geçmektedir.

Bunlarla birlikte; özellikle evlilik önce ilişkilerin evliliğe pek bir şey bırakmayarak yaşanması, her iki taraf için de yorucu ve sıkıcı durumlarının doğmasına sebep olabilmektedir. Bu sıkıntılarla karşılaşmamak için evlilik öncesi ilişkilerin çok daha seviyeli ve düzenli bir hal alınmasına dikkat edilmelidir.

Bunların yanı sıra; sevgi ile kurulan evliliklerde saygı ögesi unutulmamalı ve erkekler kadınlardan beklediği saygıyı kendileri de göstermelidir.

Böylelikle, çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü ilişki bütünlemelerinde erkeklerin biraz daha özverili yaklaşımları, içinde bulundukları ilişkiyi gelecek dönemlere taşıyabilmelerinde son derece büyük önem taşımaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir