Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı

- Sponsorlu Bağlantı -

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak göz çevresi bakımı daha da büyük önem arz eder. Fakat göz çevrenizde yaşanan bu sorunları çok fazla büyütmeyin. Evde pratik olarak yapacağınız maskeler sonucunda göz çevresinin yeniden toparlanmasını sağlarsınız. Düşen göz kapaklarından tutunda göz altı kırışık ve morluklarına kadar istemediğiniz her ne varsa ritüel bakımınız sayesinde ortadan kalkacaktır. Burada önemli olan hususlardan birisi de mutlaka bu bakımlarınızı düzenli şekilde yapmanızdır.

Göz Altı Torbalarınıza Maske

Göz altı torbaları çok kötü görünüm sergilenmesine neden olur. Yaşınız genç bile olsa göz altı torbalarınız varsa olduğunuzdan daha yaşlı görünmeniz kaçınılmaz olur. Güzelliğine önem veren kişiler uygulayacakları maske sayesinde daha hoş görünme şansına sahip olacaklar. Göz altı torbalarına en iyi gelecek pratik yöntemlerden birisi de patates koymaktır. Patatesleri halka halka doğradıktan sonra 15-20 dakika kadar gözlerinize tutmanız yeterli olacaktır. Bu pratik tarif göz altı torbaları ve göz kapak şişliklerine son derece iyi gelmektedir. Eğer ki gözlerinizde kırışıklık varsa da patates yoluna başvurmak oldukça mantıklı çözüm yollarından birisidir.

Göz Çevresi Bakımı Kırışıklığa Neler İyi Geliyor?

Kırışıklıklar en çok rahatsız olduğumuz konulardan birisidir. Fakat kırışıklıklarla da mücadele etmek mümkündür. 1 Çay kaşığı kadar badem yağı, 1 çay kaşığı kayısı ve avokado yağı göz altı kırışıklarına iyi geliyor. Bu karışımları güzel şekilde karıştırmanız gerekiyor. Düzenli olarak kullandığınız zaman ise memnun kalacağınız olumlu sonuçlara ulaşmanız da mümkün olacak. Kırışıklıklara oldukça iyi gelen doğal maskeler arasında ise yumurta akı geliyor. Burada yapmanız gereken yöntemlerden birisi de yumurtanın akını köpük kıvamına gelinceye kadar güzel şekilde çırpmaya başlamanız olacak. Çırpmış olduğunuz yumurta akını kırışık olan bölgelere iyice sürün. Bunu sürekli olarak denediğiniz zaman kırışıklıklarınız da azalma olduğunu fark edeceksiniz. Kırışıklık için doğal bakım yolları çok fazladır. Bunlardan belirtmiş olduklarımızı cildinize uygulayarak daha kusursuz görünebilirsiniz.
Cilt bakımı içinde yumurta akını sürebilirsiniz. Sönük bir cildiniz varsa daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Cilt sıkılığının oluşmasını sağlar. Sarkan cildinizi bu sayede toparlamış olursunuz.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.