Goji Berry Zararları Nelerdir? Nasıl Tüketilmelidir?

- Sponsorlu Bağlantı -

Goji Berry Zararları Nelerdir? Nasıl Tüketilmelidir?

Goji berry, sağlık açısından faydalı olmasının en önemli sebebi ihtiva etmiş olduğu yüksek değerdeki besinler, mineraller ve vitaminlerdir. Sağladığı tüm faydaların yanı sıra Goji berry zararları, kişilerin bu besini tüketme sıklığına ve tüketme miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

goji berry zararları

Sodyum ve potasyum gibi insan sağlığına yararlı olan mineraller açısından son derece zengin olmasına karşın içerisinde yüksek oranda demir ve kalsiyum da bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra iyi bir C vitamini de deposudur. Son derece büyük faydalarının bulunmasına karşın kişilerin bu besini tüketirken de dikkatli olması gerekmektedir. fazla miktarda tüketilmesi ya da kişilere iyi gelmemesi durumunda birtakım olumsuz durumlar da meydana gelebilmektedir. Goji berry sıhhat yönünden çok sayıda yarar ve avantajlarının yanında, sağlık şartları ile tüketme biçimine bağlı olarak bazı yan etkileri de vardır.

Goji Berry Zararları Nelerdir?

  • Goji berry, warfarin benzer biçimde kan inceltici ve kan pıhtılaşmasını önleyici bir ilaçla alındığı vakit yan tesirleri ortaya çıkabilir. Kan inceltmeye yarayan ilaçların kullanımı söz konusu ise, Goji berry tüketiminin kısıtlanması ya da tamamen engellenmesi de gerekmektedir.
  • Goji meyveleri yalnızca gündüzleri yenilmelidir. Gece Goji berry yenilmesi uykuyu kaçırarak, negatif etki yapar. Şayet fazla tüketirseniz benzer olarak uykusuzluğa sebep olur.

- Sponsorlu Bağlantı -

Goji berry zararları

  • Goji Berry’nin çok fazla şekilde tüketilmesi enerji seviyesini ciddi şekilde arttırır. Bu şekilde bir tüketim, enerji yoğunlaşma bozukluğuna, hiper aktiflik ve huzursuzluk gibi benzer problemlere neden olur. Çünkü Goji berry tüketimi çok fazla olmamalıdır.
  • Goji meyvesi vücutta kan akışını çoğaltabilir. Önerilen miktardan çok daha fazla miktarda Goji Berry tüketilmesi kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine ve dolayısıyla özellikle de yaşlı kimselerde çeşitli sorunlara yol açmaktadır.
  • Goji meyvesinin çok fazla olarak tüketildiğinde baş dönmesi, göz rahatsızlığı, görme bulanıklığı ve halüsinasyonlar benzer biçimde çok şiddetli yan tesirlere neden olabilir.
  • Tüketilmesi önerilen miktardan çok daha fazla miktarda Goji berry tüketilmesi, sindirim sistemlerinde hazımsızlık, kusma, bulantı, vb. şeklinde sorunlara yol açabilir.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.