Geniş Gözenek Tedavisinde İçin Etkili Kürler

- Sponsorlu Bağlantı -

Geniş Gözenek Tedavisinde İçin Etkili Kürler

Geniş gözenek görünümü, hemen her kadının korkulu rüyaları arasında almaktadır. Cilt sağlığını bozan ve aynı zamanda kusursuz makyajı da gölgeleyen bu cilt problemine karşı kadınlar birbirinden farklı yöntemleri denemeye de devam etmektedir. Ne kadar yüksek kapatıcılık özelliğine sahip olan fondötenler kullanılırsa kullansın, gözenekler tam anlamı ile kapatılamamaktadır. Bu sebeple de özellikle de kadınlar için geniş gözenekler için etkili kürler, son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Geniş gözenek sorunu, yalnızca görüntüyü bozmaz, aynı zamanda sivilce oluşumunu da hızlandırır. Bu gibi sebeplerden dolayı da geniş gözeneklerin küçültülmesi, düşünüldüğünden çok daha büyük bir öneme sahip olmaktadır.

geniş gözenek

Geniş Gözenek Neden Oluşur?

Cilt üzerinde meydana gelen hemen her durum, bir sebebe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Gözeneklerin ortaya çıkması da, birtakım sebeplerden dolayı oluşmakta ve bu durum özellikle de kadınlar tarafından son derece can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Cilt üzerinde bulunan küçük gözenekler, aslında cilt için büyük faydaları da beraberinde getirmektedir. Bu gözenekler aracılığı ile ciltteki fazla ter ya da toksin dışarı atılabilmektedir. Fakat birtakım sebeplerden dolayı bu gözenekler büyümekte ve bu durum birtakım sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Birçok kadın tarafından yöneltilen gözenekler neden açılır? Sorusunun cevabı ise şöyledir:

- Sponsorlu Bağlantı -

  1. Kalıtsal Özellikler: vücudun birçok organında olduğu gibi, kişilerin cilt yapıları da anne ya da babalarının cilt yapılarına benzer olabilmektedir. Yağlı ya da karma cilt özelliklerine sahip olunması, büyük gözenek sorununu da beraberinde getirebilmektedir. Bu sebeple de eğer kişinin ailesinde bu cilt tiplerine sahip biri var ise, onun da geniş gözenek sorunu ile karşı karşıya kalması olağandır.
  2. Eksik ya da Yanlış Cilt Bakımı: hemen herkesin cilt tipi birbirinden farklı olabilmekte olup, bu cilt tiplerine özgü farklı cilt bakım rutinleri de söz konusudur. Yanlış cilt ürünlerinin kullanılması ya da kişilerin cilt bakımlarını yeteri kadar yapmamaları, gözeneklerin açılmasını da beraberinde getirebilmektedir.
  3. Yaş: yaşın ilerlemesi ile birlikte birbirinden farklı olumsuzluklar da söz konusu olabilmektedir. Gözeneklerin daha da büyümesi, yaş ile birlikte meydana gelebilmektedir.
  4. Yaşam Kalitesi: kişilerin daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmaları, yaşam kaliteleri ile de yakından ilgilidir. Sigara ve alkol tüketimi, düzensiz uyku düzeni, sağlıksız beslenme gibi unsurlar, kişilerin ciltlerindeki gözeneklerin daha da büyümesine de sebep olabilmektedir.

geniş gözenek

Gözeneklerin Küçülmesini Sağlayan Kürler

Herhangi bir sebepten dolayı gözenekleri büyümüş olan kişilerin, gözeneklerin küçülmesini sağlayan kürler arasından herhangi birini uygulaması ile birlikte bu sorunun üstesinden gelmek mümkün olabilmektedir. Bu kürler ise genel olarak şöyledir:

  • Çukur bir kâse içerisine iki yumurta kırılır ve köpük kıvamına gelene kadar güzel bir şekilde çırpılır. Çırpılmış olan bu yumurtaların üzerinde iki yemek kaşığı beyaz un da eklenir ve tekrardan karıştırılır. Bir küçük boy salatalık, önce küçük parçalara ayrılır ve sonrasında bilendir yardımı ile suyu çıkana kadar parçalanır. Püre haline gelmiş olan salatalığın üzerinde, yumurta ve un karışımı da eklenir. Bütün malzemeler yeniden bilendir ile karıştırılır. Cilt üzerine uygulanan bu kür, 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkanır. Kürün etkisini daha iyi bir şekilde görebilmek için, uygulamadan önce taze olarak hazırlanmalıdır.
  • Bir kâse içerisine 3 yemek kaşığı kaymaksız yoğurt ve yarım su bardağı doğal bal eklenir. Yoğurt ve bal karışımı homojen bir görünüm alacak şekilde karıştırılır ve cilt üzerinde gözeneklerin olduğu bölgeye sürülür. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık su ile temizlenir. Yoğurt, laktik asit kaynağı olması sebebi ile ciltteki yağ dengesini sağlarken, balın içerisinde bulunan anti bakteriyel maddelerden dolayı da cildi tedavi edici özelliğe sahiptir.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.