Gece Makyajı İçin Öneriler

- Sponsorlu Bağlantı -

Gece Makyajı İçin Öneriler

Gece davetlerinde güzel bir cilde sahip olmak ve kusursuz bir makyaja sahip olmak isteyen kadınlar, bu gibi davetler için son derece kapsamlı bir şekilde hazırlanmak istemektedir. Kusursuz bir gece makyajı elde edebilmek için öncelikle cilt bakımının eksiksiz ve uygun bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu kapsamda ilk olarak kişilerin cilt tiplerini doğru bir şekilde bilmeleri gerekmektedir. Cilt tipine uygun olacak şekilde cilt derinlemesine olacak şekilde temizlenir. Bu temizlik işlemlerinde maskeler, kürler ya da kozmetik markalarının üretmiş olduğu çeşitli ürünler kullanılabilmektedir.

Cildin temizlenmesinden sonra ise, kadınların yine cilt tiplerine uygun nemlendiriciler ile ciltlerini nemlendirmeleri gerekmektedir. Bol miktarda cildin nemlendirilmesi, cildin çok daha sağlıklı görünmesini sağlarken aynı zamanda makyajın da çok daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Bütün bu aşamalardan sonra ise, gece makyajı için cilt bakımı ve makyaj tüyoları için aşağıdaki aşamaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

gece makyajı

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Gece boyunca kusursuz bir ten makyajına sahip olmak için en önemli aşamalardan birisi de, cilt tipine ve rengine uygun olan fondöteni seçmektir. Piyasada oldukça fazla sayıda kozmetik markası tarafından birbirinden farklı özelliklere sahip olan fondöten üretilmektedir. Kadınlar bu fondötenler arasından kendisine en uygun olanını oldukça kolay bir şekilde tercih edebilme imkânına sahip olmaktadır. Fondöten seçimi sırasında, içerisinde bulunulan mevsime de dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Yaz aylarında kapatıcı özelliği yoğun olan fakat çok daha su bazlı ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Bu mevsimde hava sıcaklığının daha yüksek olması, ten makyajının daha kısa süre içerisinde akmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple de suya dayanıklı ve ince yapılı olan fondötenlerin tercih edilmesi, kişilerin uzun saatler boyunca makyajını muhafaza edebilmesine de olanak tanımaktadır.
  • Makyaj yaparken birçok kişi pudra kullanmak istememektedir. Kış aylarında pudra kullanmaya her ne kadar gerek olmasa da, yaz aylarında makyajın daha uzun süre cilt üzerinde kalabilmesi için transparan bir pudra ile sabitlemek oldukça önemli olabilmektedir. Bu konuda da kişilerin cilt tonları ile uyumlu bir renkte pudra kullanmaları önemlidir.

- Sponsorlu Bağlantı -

gece makyajı

  • Gece davetlerinde yapılan makyajlarda, kadınlar genellikle göz makyajlarına büyük bir özen göstermek istemektedir. Daha çekici ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar için birbirinden farklı göz makyajı ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler arasında yer alan farlar, eyeliner, göz kalemi ve rimeller oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir.
  • Kış aylarında makyajın sabit kalması çok daha kolay olsa da bu durum yaz ayları için maalesef ki söz konusu olmamaktadır. Bu sebeple de tıpkı fondöten tercihinde olduğu gibi göz makyajı için ürün seçiminde de suya dayanıklı olan ürünler tercih edilmelidir. Düğün, nişan, söz ve doğum günü özel günlerde far kullanımı oldukça yaygın olmaktadır. Far sürerken doğru tekniklerin uygulanması ve kişilerin göz kapaklarına uygun far çeşitlerini tercih etmeleri gerekmektedir. Bu aşamadan sonra kişiler kendi tercihlerine göre isterlerse göz kalemi isterlerse de eyeliner kullanarak göz makyajlarının önemli bir aşamasını bitirebilmektedir.
  • Göz makyajında en son olarak rimel uygulaması yapılmalıdır. Kişiler kirpiklerinin nasıl bir görünüme sahip olmasını istiyor ise, piyasada bu istekleri yerine getirmeyi amaçlayan birbirinden farklı rimel arasından dilediğini tercih edebilmektedir. Rimel sürerken uygulanması gereken doğru teknikler ile birlikte, çok daha kolay ve doğru bir şekilde rimel sürülebilmektedir.

 

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.