Erkekler Kadınlarda Nelere Dikkat Eder? Neye Bakar?

- Sponsorlu Bağlantı -

Erkekler kadınlarda ilk aradığı özellik nedir? Erkekler kadınlarda neye bakar? Nelere dikkat eder? Bir erkeği etkilemek için genel olarak erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği şeyler nelerdir?

Birçoğumuz kadın erkek ilişkilerinde erkeklerin bir kadının ilk bakışta vücut hatlarına ya da yüz güzelliğine dikkat ettiğini düşünmekteyiz.

Oysa yapılan araştırma ve anketler sonucu erkeklerin büyük bir kısmının, ilk bakışta kadınlarda dikkat ettiği hususların çok daha farklı olduğunu göstermiştir.

Erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği noktaları tek tek ele alacak olursak olursak;

Diş Yapısı, Rengi ve Temizliği

Aslına bakacak olursak bir insanın diş yapısına, rengine ve temizliğine hem erkeklerin hem de kadınların karşısındakinin cinsiyeti fark etmeksizin dikkat ettiği önemli hususlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Dolayısıyla kadınların dişlerinin düzgün bir yapıda, temiz ve bir o kadar beyaz olması erkek bakış açısında önemli bir rol oynamaktadır. Zira erkekler için güzel gülümseyen bir kadın daha dikkat çekicidir.

Koku

Erkekler, kadınların kokularına, bir kadının nasıl koktuğuna dikkat etmektedir. Ancak aşırı yoğun kokan ağır parfümleri de kötü kokulardan farksız gördüklerini belirtmek gerekir.

erkekler kadınlarda nelere dikkat eder neye bakar
erkekler kadınlarda nelere dikkat eder neye bakar

Bakımlı Saçlar

Erkekler kadınlarda düz, kıvırcık, uzun ya da kısa saç ayrımından ziyade saçın yoğunluğuna, parlaklığına dikkat etmektedir.

Nitekim erkeklerin ilk bakışta dikkatini çeken bu husustan ötürü olsa gerek, çoğu şampuan reklamında kadınların bakımlı, parlak ve dolgulu saçları karşısında erkeklerin bayıldığı görülmektedir.

Tırnak Bakımı ve Oje

Erkekler kadınların ellerine de dikkat etmektedirler. Elbette ki bu noktada kadının tırnak temizliği, kesimi ve varsa ojesi devreye girmektedir.

Erkekler tarafından uzun ya da takma tırnakların yahut anında göze çarpan abartılı ojelerin çekici bulunmadığı tespit edilmiştir. Her zaman abartıdan uzak durmakta fayda var.

Kırmızı Renk

Klinik ve sosyal bilimler alanında uzman psikologlardan Andrew Elliot ve Dr. Daniela Niesta Kayser tarafından yapılan erkekler kadınlarda neye bakar konulu araştırmayı 100 erkek üzerinde Yürütmüştür.

Bu deneye “kırmızı alarm” ismi verilmiştir. Kırmızı alarm deneyinde, erkeklere bir kısmı kırmızı giyinmiş kadın fotoğraflarından hangilerini daha çekici ve seksi buldukları sorusu yöneltilmiş ve yapılan değerlendirmeler neticesinde erkeklerin kırmızı giyinmiş kadınları seçtikleri görülmüştür.

Erkeklerin dikkatini, sadece kırmızı bir elbisenin değil, kırmızı bir rujun ya da kırmızı bir ojenin bile çektiği su götürmez bir gerçektir.

Kilo

- Sponsorlu Bağlantı -

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada kilo problemine sahip erkekler bile dahil olmak üzere hemen hemen bütün erkekler, bir kadında öncelikle ‘kilo’ ya dikkat etmektedir.

Erkekler genel olarak aşırı zayıf ya da kilolu kadınlardan ziyade orta kilodaki kadınları çekici bulmaktadır. Afrika erkekleri hariç! Size ilginç bir bilgi verelim;

Afrika’daki erkekler için kadınlarda dikkat ettikleri beden, büyük bedendir. Afrikalı kadınların kendilerini çekici kılmak için kilo almaya çalıştıkları bilinir.

Tüm bunların yanı sıra erkekler ilk bakışta olmasa da sonrasında ayrıca kadınların yüzüne, tenine, makyajına, giyimine, konuşmasına hatta ayakkabısına, takılarına kadar başkaca hususlara da dikkat etmektedir.

erkekler kadınlarda neye bakar
erkekler kadınlarda neye bakar

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.