Dolgun Dudak Makyajı

- Sponsorlu Bağlantı -

Her kadın dudaklarının çok daha dolgun durmasını ister. Doğal dolgun dudaklara sahip olmayan kişiler genellikle estetik uygulamaları ile hayallerindeki görüntüye kavuşabilmektedirler. Fakat bazı kadınlar, cerrahi işlemleri uygulatmak yerine, çeşitli makyaj hilelerini kullanarak dolgun dudak görünümü ortaya çıkabilmektedirler. Peki dolgun dudak makyajı nedir ve nasıl yapılır? Bu tür bir makyajı yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Öncelikle makyaj teknikleri ile doğal duran bir dolgunluk elde edilebilmesi için profesyonel anlamda dudak çerçevesinin nasıl yapıldığını çok iyi bilmek gerekmektedir. Öyle ki, dudak çerçevesi yaratmak için, kaliteli ve renk pigmenti  çok iyi olan dudak kalemlerine gereksinim duyulur. Ancak bu tür bir uygulamada dudakların kendi doğal çizgisinin iki ya da üç kademe yukarısına çıkmak, çok kötü ve doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu nedenle olabildiğince dudak çizgisinin bir üst kademesinden çizime başlanmalıdır. Akabinde ise elde edilen dudak çizgisinin, yine kullanılan dudak kalemi ile aynı renkte bir rujla doldurulması gerekecektir. Günümüzde özellikle de ten rengine sahip rujlarla yapılan dolgun dudak görünüm bir hayli moda olmuştur.

Dudakların kalın görünmesi için ne yapılmalı sorusu uzun süredir kadınların aklını kurcalayan en önemli makyaj detaylarından biridir. Aslına bakıldığında daha kalın ve daha dikkat çekici dudaklara sahip olmak için makyaj sanatçılarına ihtiyacınız yok. Evde de uygulayabileceğiniz basit bir kaç teknikle, son derece doğal ve bir o kadar da dikkat çekici dudak makyajı ve yapısına sahip olmanız mümkün olacaktır. Elbette ki dudakların dolgun durması kadar, yüzde orantı sağlamak da çok önemli bir konudur. Bu nedenle hangi bölge ön plana çıkarılmak isteniyorsa, o bölgenin dikkat çekici tonlara boyanması gerekir. Diğer kalan her bir bölgenin de olabildiğince sade bırakılması şarttır.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.