Doğru Maskara Sürme Teknikleri

- Sponsorlu Bağlantı -

Doğru Maskara Sürme Teknikleri

Her kadın en doğru ve de en güzel şekilde makyajını tamamlamak istemektedir. Makyaj, bir bütündür. Bu nedenle de yapılacak olan her aşama doğru yöntemler ve doğru ürünler ile gerçekleşmelidir. Makyajı en iyi şekilde gösteren, doğru bir şekilde sürülmüş olan maskaradır. Kadınların birçoğu maskara sürme teknikleri konusunda problem yaşamakta ve bu nedenle de makyajının bütünlüğünü doğru bir şekilde sağlayamamaktadır. Makyajı gösteren en önemli kısımlardan birisi olan göz makyajının en doğru teknikler ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Fakat çoğu kadın rimel sürerken son derece yanlış hareketler yapmakta ve bu nedenle de istediği sonuca ulaşamamaktadır. Doğru maskara sürme teknikleri, kadınların makyaj bütünlüğünü sağlarken bakışların da çok daha anlamlı olmasını sağlar.

maskara sürme teknikleri

Son zamanlarda çok daha kusursuz bir kirpik görünüme kavuşmak isteyen kadınlar, rimel bazı kullanmayı da tercih etmektedir. birçok marka tarafından üretilmiş olan bu bazlar genellikle beyaz renklidir ve rimelden önce uygulanması gerekmektedir. satın alınan markaya göre yapısı değişkenlik gösterebilmektedir. Bir kat sürülmesi önerilen rimel bazının, uygulandıktan sonra birkaç dakika kuruması beklenmelidir. Kuruyan rimel bazının üzerine kişilerin kendileri için en uygun olan rimeli uygulaması ile birlikte kirpikler çok daha kusursuz bir görünüme sahip olabilmektedir. rimel bazı, kirpiklerin birbirinden ayrılmasını ve aynı zamanda kullanılacak olan maskara ile birlikte kirpiklerin çok daha dolgun bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır. Bu gibi önemli sebeplerden dolayı da son yıllarda oldukça fazla sayıda kadın tarafından rimel bazı kullanılmaya devam etmektedir.

Maskara Sürme Teknikleri Nelerdir?

Makyajın her aşamasında birbirinden farklı ipuçları bulunmaktadır. Büyük bir öneme sahip olan maskara sürmek ise birkaç ipucu ile çok daha kolay bir hale gelebilmektedir. Öncelikle gerekli ekipmanların temin edilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde ve aynı zamanda etkili bir şekilde maskara sürebilmek için bir kirpik kıvırıcısı oldukça etkili olabilmektedir. Kirpik kıvırıcıyı kirpiklerinizin diplerine yerleştirerek oldukça hafif bir hareketle kirpiklerinizin daha kıvrımlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha dolgun kirpiklere sahip olabilmek için bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Maskara sürme teknikleri arasında yer alan kirpiklerin daha dolgun görünmesi, maskaranızı kaç kat süreceğiniz ile yakından ilgilidir.

- Sponsorlu Bağlantı -

maskara sürme teknikleri

İlk kat sürülen maskaradan sonra bir dağıtıcı far fırçası ile bebek pudrasını sürebilir ve daha dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu aşamada önemli olan kısım ise ilk kat sürülen maskara kurumadan hemen pudranın sürülmesidir. Ardından ikinci kat maskaranızı da sürebilirsiniz. Birçok kadın maskarasını sadece üst kirpiklerine uygulamakta ve bunun yeterli olduğunu düşünmektedir. Gözlerde makyaj bütünlüğünün sağlanması istendiğinde alt kirpiklere de maskara sürülmesi gerekmektedir. Alt kirpiklere maskara sürerken öncelikle maskaradaki fazlalığı yok etmeniz büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sayede kirpiklerde herhangi bir topaklanma durumu ile karşı karşıya kalınmamaktadır. Tek bir kat sürülmesi gereken alt kirpiklere çok daha nazik ve dikkatli davranılmalıdır. Özellikle de ten makyajından sonra yapılan maskara sürme işlemlerinde, makyajın bozulmaması adına son derece dikkatli olunmalıdır.

Maskara sürme teknikleri ile birlikte oldukça güzel ve dolgun kirpikler elde edebilmek son derece kolay bir hal alabilmektedir. Büyük bir dikkat gerektiren maskara sürme işlemlerinde bayanlar, doğru teknikleri uyguladığında sonuçtan son derece memnun kalmaktadırlar. Doğru rimel sürme teknikleri ile birlikte makyajınızı çok daha kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kirpikleriniz yapısal olarak yağlı ise ya da rimel sürmeden ıslak kaldıysa eğer kirpiklerinizin daha rahat şekil alabilmesi için bir far fırçası ile birlikte pudra sürebilirsiniz.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.