Çocuk Yelek Modelleri

Çocuk yelek takımları ve çeşitleri günümüzde de çok tercih edilmektedir. Anneler evlerinde kendi elleriyle ördükleri ve emek harcadıkları giysileri çocuklarına giydirmekten keyif almaktadır. Birçok modeli ile görsel şölen yaşatan yelekler her modaya da uyum sağlamaktadır. Renkleri ve örme şekilleri ile de anneleri veya örgü yapan insanları son derece de rahatlatmaktadır. Yapılan örgülerin geneli tığ ve şiş ile örülerek ortaya çıkmaktadır. Her örneğin kendi alanında farklı bir ismi ve şekli vardır.

Çocuk Yelek Modelleri
Bebek Örgü Elbise

Selanik örgü tekniği ise bu isim ve modelden sadece bir tanesidir. Bu tür örgü işleri sadece bebek ve çocuklara değil her yaştan insanlara da yapılabilmektedir. El beceriniz ve biraz bilgi ile her örgü çeşidini evlerinizde sizler de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Çocuk Yelek Modelleri Anlatımı

Çocuk yelek modelleri değişik örgü çeşidi ile genel olarak çok kolay yapılmaktadır. Az ip harcayan örgü modelimiz 1 ve 2 yaş çocuklar için uygulanmaktadır. Yapacağımız örgüde tığ kullanarak evdeki yarım kalmış iplerinizi de değerlendirebilirsiniz.

çocuk yelek
Tunus İşi

Tunus işi olarak adlandırılan bu örgü çeşidinde önemli olan ipin yarılmasını önlemektir. Eliniz alışınca zaten bu aklınıza bile gelmeyecek. Tek şiş ile örülen bu model için özel olarak üretilmiş ucu yivli tığ şiş kullanılır. Bu yeleğe 50 adet zincir çekerek başlıyoruz ve üst sıraya geçince her bir zincirin içinden bir ilmek çıkartıyoruz. Aralara renkli ipler ve desenler koyarak örme işlemine devam ediyoruz.

Örmesi çok kolay olan bu yeleği büyük yaşlardaki çocuklara da zincir farkını çoğaltarak örebilirsiniz. Hemen herkesin uygulayabileceği bu örnek, örgüye yeni başlayanlar içinde gayet kolay ve pratiktir.

Çocuk Yelek Örgü Örnekleri Nelerdir?

Çocuk yelek örgü örnekleri renkleri ve desenleri ile çok tercih edilen örgü çeşitleridir. Bu örnek çeşitlerini hemen her yerde görmek mümkündür ve her mevsimin gözdesi olmaktadır.

İlk olarak verebileceğim örnek burma bilezik modelidir ve son derece kolay bir örgü tipi olmaktadır. Bu örneğin yanı sıra portakal dilimi modeli, dik yaka robadan modeli, büzgülü bebek yaka modeli ve yaprak robalı dikişsiz modelleri bulunmaktadır.Birçok çeşit ve deseni olan bu örgüler sizlere ve çocuklarınıza yakışacak muhteşem örgü çeşitleridir. Her örgüyü ilmek çoğaltarak büyütebilir ve ilmek azaltarak küçültebilirsiniz. Muhteşem desenleri ortaya çıkarmak marifetli ellerinize ve parmaklarınıza kalmaktadır.

 

Çocuk Yelek Modelleri” için 2 yorum

  • Mayıs 22, 2020 tarihinde, saat 5:37 pm
    Permalink

    Tunus işi modeli oğlum büyüdüğünde mutlaka deneyeceğim çok zevkli duruyor😍

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir