Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

- Sponsorlu Bağlantı -

Makyajda odak noktası gözleriniz olacaksa mutlaka buğulu göz makyajı tekniğini kullanmalısınız. Özellikle de koyu tonlarda tercih edilen bu tür uygulamalar, bakışlara derinlik katıyor olmasıyla kadınlar arasında oldukça popüler olmuştur. Peki bu makyaj nasıl yapılır? Bu makyajı yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Öncelikle böyle bir makyaj uygulamasında günün hangi saatinde ve nerede kullanacağınıza göre renk seçimi yapılması gerekmektedir. Buğulu veya dumanlı göz makyajı yapılırken, teninizi de mutlaka açık tonlarda ve parlak yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca hacimli kirpikler ve belirgin kaşlar da buğulu bakışların olmazsa olmazı olacaktır. Başarılı bir  göz makyajı için uygulamanız gereken adımlar şunlardır;

Makyaja Primer Uygulayarak Başlamalısınız!

 

Buğulu göz makyajı gün boyunca kalıcı olacaksa mutlaka göz kapaklarına primer uygulaması yapmalısınız. Primer aslına bakıldığında far bazı olarak da nitelendirilebilir. Fakat her kadının makyaj koleksiyonun far bazı bulunmaz. Ekstra masraf yapmak istemeyenler primer yerine nemlendirici bir kremi de göz kapaklarına uygulayarak aynı sonucu elde edebileceklerdir. Ek bir seçenek olarak da krem bir farla buğulu göz makyajınız için zemin oluşturabilirsiniz. Ancak tercih edilen rengin olabildiğince ten renginiz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz şarttır. Primer uygulamasının en temel amacı ise; göz kapağındaki renk tonunu eşitlemek ve uygulamanın gün boyunca kalıcı olmasını sağlamaktır.

Göz Kapağına Nötr Renk Uygulamalısınız!

 

Özellikle de koyu göz makyajı tercih edecekseniz, göz kapağınızın tamamına nötr ya da nude tonlarda bir far uygulamanız gerekmektedir. Zeminde oluşturulan nötr renk sayesinde tercih etmiş olduğunuz koyu renk tonlarını çok daha kolay bir şekilde karıştırmanız mümkün olacaktır.Fakat uygulama esnasında ilk koyu renk tonlarını tercih etmek çok hoş bir görünüm ortaya çıkarmaz. Eğer sizler de dumanlı göz makyajınız için zemin rengi arıyorsanız, far paletinizde yer alan en açık renk tonları arasında seçiminizi yapabilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Göz Renginizi Ortaya Çıkarak Renkleri Tercih Edin!

 

Açık bir far rengi ile gözlerinizin katlanma çizgisini ortaya çıkardıktan sonra, göz bebeğinin hizasında paletinizde bulunan metalik tonlarda bir rengi uygulayarak iyice dağıtmalısınız.  Tercih etmiş olduğunuz renk, göz renginiz ile uyumlu olduğunda bakışlarınızda çok daha doğal bir derinlik elde etmiş olacaksınız. Elbette ki buğulu göz makyajında en önemli detay, farkın eşit oranda dağıtılmasıdır. Dağıtma işlemini başarıyla gerçekleştirmek için iyi ve temiz bir makyaj fırçasına ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız!

Buğulu Göz Makyajı İçin Daha Belirgin Kirpik Dibi

 

Buğulu göz makyajı  için daha belirgin kirpik diplerine sahip olmalısınız! Bu nedenle alt ve üst kirpik dibini daha koyu renkler ile doldurmanız gerekir. Kirpik dibi doldurma işlemi için siyah ya da kahve tonlarını tercih etmenizi öneriyoruz.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.