Bahçe Mobilyaları

- Sponsorlu Bağlantı -

İster küçük isterse de geniş bir bahçeye sahip olan kişilerin en büyük arzusudur yeşilliklerin, çiçeklerin ve ağaçların arasında oturmak. Kimi zaman bir çardak ile sınırlandırılmış kimi zamanda ahşap yer döşemeleri ve şemsiyeler ile şıklık katılmış bahçelerin de oturma gruplarına ihtiyacı olmaktadır. Bahçe mobilyaları zengin çeşitleri ve kullanım kolaylıkları ile kişilerin bu arzularını hızlı bir şekilde yerine getirmektedir. Peki, bahçe mobilyası seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Bahçe Mobilyası Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

bahçe mobilyaları

Bahçe mobilyası seçimi tamamen kişisel zevklere göre yapılamamaktadır. Kullanım alanının açık hava olması nedeniyle her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Özellikle portatif olarak adlandırılan bahçe masa sandalye grupları katlanabilir, sökülebilir, kolay kurulum yapılabilir olmaları nedeniyle çok daha sık tercih edilmektedir. Çok daha geniş alanlara sahip olan ve bu mobilyaları muhafaza etme imkanı bulunan kişilerde bahçe oturma grubu tercih edebilmektedir.

Güneşe dayanıklı olması gerektiği kadar yağmura karşıda dirençli olması gereken bahçe mobilyaları, mağazaların ayrı bir reyonunda satışa sunulmaktadır. Açık alanda kullanıma özel olmaları nedeniyle de bahçe mobilyası kategorisinde çok fazla çeşit bulunabilmektedir. Peki, Bahçe Mobilyaları çeşitleri nelerdir?

- Sponsorlu Bağlantı -

Bahçe Mobilyaları Çeşitleri Nelerdir?

Bahçenin kullanım alanına, mobilyaları yerleştirmeye uygun bir bölümün bulunmasına ve tabii ki kişisel zevk ile ihtiyaçlara özel mobilya çeşitleri satışa sunulmaktadır. Bahçe mobilyası için her ne kadar çoğu kişi ahşap tercih etmek istiyor olsa da ahşabın bakımı ve dayanıklılığı açısından pek önerilmemektedir. Sizlere önerebileceğimiz bahçe mobilyaları çeşitleri;

Rattan Sandalye ve Masa Grubu

PVC malzemelerin hava koşullarına karşı ne kadar dirençli olduklarını biliyor olsa da bir süre sonra plastiğin elastikiyetini kaybettiği ve kırılmalar yönünde şikayetler geldiği bilinmektedir. Rattan sandalye ve masa grupları PVC bahçe mobilyaları içerisinde diğerlerine nazaran hem çok daha dirençli hem de çok şık olmaları nedeniyle özellikle tercih edilmektedir. Rattan sandalye ve masa grubu fiyatları masa büyüklüğüne ve sandalye sayısına göre değişebilmektedir.

Bahçe Oturma Grubu

bahçe mobilyaları

Çoğunlukla muhafazalı alanı bulunan bahçelerin dekorasyonunda tercih edilen bir ürün grubudur. Bahçe oturma grubu içerisinde Koltuk masa ve sandalyeler, puf ve şemsiye gibi ekstra ürünler de yer almaktadır. Şık bahçe oturma grubu ile misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz, keyifli akşam sohbetleri yapabileceğiniz konforu size sunabilmektedir. Bahçe oturma grubu fiyatları ise içeriğindeki ürün çeşitliliğine ve malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.