Ahşap Boyama Modelleri Galerisi

- Sponsorlu Bağlantı -

Hobi tutkunu kadınlar için bu sayfamızda ahşap boyama konusunu işleyeceğiz. Birbirinden güzel ahşap boyama örnekleri galerisi ile ahşap boyamayla ilgilenen ziyaretçilerime örnek modeller sunacağız.

Yeni başlayan hobi sever kadınlar için ahşap boyama teknikleri ile ilgili kısaca bilgiler vermeye çalışacağız. Kısaca ahşap boyama örnekleri ve teknikleri nelerdir? Hepsini bu sayfamızdaki yazıya sığdırmaya çalışacağız.

Öyleyse ahşap boyama örneklerinden zevk alanlar ve ahşap boyama teknikleri hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenler bu sayfada kalabilir. Farklı hobiler için burayı tıklayınız. Hobi olarak örgüden hoşlanan kadınlara yönelik hazırlamış olduğumuz birbirinden şık örgü modelleri için burayı tıklayabilirsiniz.

Ahşap Boyama Örnekleri ve Teknikleri

Ahşap boyama nedir? Bilmeyenler için kısaca cevap verecek olursak, ahşap maddenin üzerine dekoratif boyama örneklerinin işlenmesi sonucu yapılan sanata ahşap boyama sanatı denmektedir.

- Sponsorlu Bağlantı -

Zaten yazımızın devamında ahşap boyama örneklerine değineceğiz. Ahşap boyama yaparak mobilyaların ne kadar güzel göründüklerine hep birlikte bakacağız.

Ahşap boyama modellerinin yapımını anlatan videolu sayfalarımıza da zamanla başka sayfalarımızda ele alacağız. Bu yüzden bizi takip etmeye devam edin diyoruz.

Göz zevkine hitap eden farklı örnekleri bir araya getirmeye çalıştık. Beğeneceğiniz ümidiyle modellere göz atmaya başlayalım…

Ahşap Boyama Modelleri -Galeri- 100 Adet

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız

« 1 arasında 2 »

Ahşap boyama örnekleri için kullanılan farklı yöntemler bulunur. Sizler de bu yöntemlerden esinlenerek bu modelleri daha güzel bir hale getirme şansı elde edebilirsiniz. Ahşap boyama teknikleri, hamur kabartma, eskitme, dekupaj ve çatlatma gibi isimlerle anılır.

Bu saydıklarımız ahşap boyamada en sık kullanılan tekniklerden ve en bilinenlerindendir.

Ahşap boyama nasıl yapılır? Ahşap boyama teknikleri nelerdir? En güzel ahşap boyama örnekleri serisini web sitemiz üzerinden detaylı biçimde yapılışı ile birlikte görme şansı elde edeceksiniz.

Sizler de hobi sayfalarımızı gezerek hem modeller hakkında bilgi edinebilir, hem de nasıl yapıldığı hakkında videolu şekilde, detaylı anlatımlar görebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden nelere ulaşabileceğinizi kısaca belirtmek isteriz.

Hobi kategorisinde yer alan bazı sayfalarımızda ahşap boyama malzemeleri nelerdir, çeşitli ahşap boyama teknikleri, ahşap boyama ne şekilde yapılır, kutu ahşap boyama, sehpa ahşap boyama, farklı ahşap boyama objeleri ve bunların nasıl yapıldığı ile ilgili detaylara sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ahşap Boyamayla Mobilyalarınız Daha Güzel Gözüksün

Bu sayede eski olan mobilyalarınıza boya ve şekiller ile can vereceksiniz. Adeta yeni ürün almış gibi hissedeceksiniz. Bununla da kalınmıyor. Ayrıca hediye olarak başkasına vermek istediğiniz örnekleri kendiniz yapıp, kendini süsleyeceksiniz.

Sayfamızda gezerek, farklı metinlerde, farklı galeride; çok çeşitli modeller görme şansı elde edeceksiniz. Adeta yeni bir hayat için kendinize şans tanımış olacaksınız. Sizler de ahşap eşyalarınızı dışarı, çöpe atmayarak bir çok alanda farklı biçimlerde kullanabilirsiniz.

Özellikle de ahşap boyama modelleri için çok fazla seçenek bulunur. Eski mobilyalarınızı boyayıp, zımparalayıp ve farklı dekoratif teknikler ile süsleyerek çok çeşitli modeller yaratabilirsiniz.

Böylelikle evinize yeni bir hava katarak daha da güzelleştirme şansı yakalayabilirsiniz. Sizler de bu teknikleri ve örnekleri gördükten sonra adeta ham ahşap görünce dayanamayacak, kendinizi boyamamak için tutamayacaksınız.

- Sponsorlu Bağlantı -

Eski olan ahşap bir maddeyi (kutu, sehpa…) boyayıp ve zımparalayıp adeta yeniden kullanıma sokacaksınız. Bu da sizlere çok farklı ve çekici bir düzen getirecektir mutlaka.

Ahşap Boyama Teknikleri Nelerdir?

Evinin dekoratifini yenilemek her kadının düşüncesidir. Bunun için de sizler ahşap boyama örnekleri listesinden detaylı bir biçimde yararlanabilirsiniz. Bunları yapmanız için sizlere bir çok teknik imkanı veriliyor.

Sizler de ahşap boyama modelleri galerisinde bulunan modellerden yola çıkarak farklı, yaratıcı ve çok güzel dekoratifler meydana getirebilirsiniz. Bu sayfada yer alan ahşap boyama örnekleri bir çok kaynak taranarak ve incelenerek bulunmuş modellerdir.

Hepsini sizin için araştırmış bulunuyoruz. Birçok sayfada bulamayacağınız ve derleme olan bu örnekleri baz alarak farklı işlemleri uygulama şansı elde edeceksiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ahşap boyama örnekleri ve teknikleri nelerdir? İsterseniz bunu biraz açalım, ahşap boyamada en sık kullanılan tekniklerin isimlerini öğrenelim…

Çatlatma Tekniği

Ahşap boyama teknikleri arasında belki de en çok kullanılanı çatlatma tekniğidir. Görünüşünün çok güzel olması dışında çatlatma tekniğinin en büyük avantajı yapılışının son derece kolay olmasıdır.

Çatlatma tekniğini uygularken herhangi bir zorlukla karşılaşmazsınız. Ahşap mobilyalarınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Eskitme Tekniği

Hobi severler tarafından kullanılan bir diğer teknik ise eskitme tekniğidir. Eskitme tekniği, hanımlar tarafından çok beğenilir. Kullananlar arasında memnuniyet oranı oldukça yüksek bir ahşap boyama tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kendi içinde farklı alanlara ayrılan eskitme tekniği ile ahşap boyama örnekleri için hem modern hem de otantik bir hava sağlamanızda yardımcı olur.

Dekupaj Tekniği

Özellikle kullanımının pratik ve kolay olduğu dekupaj tekniği, bu sebeple sık olarak tercih edilmektedir. Ahşabın farklı farklı model, desen ve kağıtlara yapıştırılması ile elde edilir. Kağıt ve peçete ile dekupaj tekniğini uygulayabilirsiniz.

Hamur Kabartma Tekniği

Ahşap boyama örnekleri ve teknikleri arasında belki de en farklı hissedebileceğiniz teknik hamur kabartma tekniği olmaktadır. Hamur kabartma tekniği ile ilgili detaylı bir araştırma yapınca nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgi göreceksiniz.

Özenle hazırladığınız hamuru ahşap yüzeyin üzerine bırakarak bu tekniği uygulayabilirsiniz. Hamurdan dekoratif malzeme elde etmiş olacaksınız.

ahşap boyama örnekleri
ahşap boyama örnekleri

 

Not: Bu yazıda yer alan görseller, Etsy, Pinterest ve Google görseller gibi paylaşıma açık platformlardan elde edilmiştir. Görsellerin telif haklarının size ait olduğunu iddia ediyorsanız bize “İletişim” sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. İlgili görsel ivedilikle yayından kaldırılacaktır.

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.