2020 Makyaj Modası ve Makyaj Önerileri

- Sponsorlu Bağlantı -

2020 Makyaj Modası2020 makyaj trendleri ve makyaj modelleri

 

Tüm olumsuzluklara rağmen 2020 ilkbaharını yaşadığımız şu günlerde, yaklaşan yaz aylarının etkisi ile aklımızdaki temel sorulardan birisi 2020 makyaj modası. 2019 yılında makyaj modasına ışıltılar, simler, parıltılar, parlak lip glosslar damgasını vurmuştu. Makyaj ve makyajında yoğun renk, ışıltı kullanmayı sevenler doyasıya bu trendin tadını çıkarmıştı.

2020 MAKYAJ Trendl

2020 makyaj  trendleri  90’lar rüzgarı estiriyor. Makyaj severleri ve renk tutkunlarını geçmişe götürüyoruz çünkü bu seneki makyaj trendi bol bol 90lar esintileriyle dolu. 2020 makyaj modasına kısaca göz attığımızda göreceğimiz makyaj uygulmaları ana başlıklar halinde şöyle diyebiliriz; mat fondötenler geri dönüyor, bronz ten ve bronz görünüm tekrardan moda oluyor, dudaklarda kahverengi tekrar gündeme geliyor.

Anlayacağınız bu sene makyajda da tıpkı moda da olduğu gibi eskiye dönüş hissediliyor. 90lar makyaj modası 2020 yorumuyla tekrar gündeme bomba gibi giriyor! Ten makyajında mat görünümlü fondötenler 90lar etkisiyle bu yıl çok revaçta yani fondötenin ne kadar mat görünüm veriyorsa o kadar tarzsın Hemen bir mat görünümlü ya da mat bitişli bir fondöten edinin derim. Tabi bu mat bitişli fondötenlerin yüksek kapatıcılıkta olmasına ve ağırlık sunan bir yapıda değil de daha hafif bir yapıda olmasına dikkat edin. Yani kusurları kapatmak önem arz ediyor. Bunu yaparken de haliyle ferah bir görünüm şart tabi.

- Sponsorlu Bağlantı -

2020 Göz Makyajı Trendleri

2020 göz makyajı

2020 göz makyajı trendleri ise; gloss tarzı farlar ile parlak canlı ışıltılı bir göz makyajı. Geçen seneden beri süren parlak dudak, göz makyajı trendi bu senede 90lar etkisiyle son hız popülerliğini korumaya devam ediyor.

Sizin için bir tavsiye ; parlak glosslarınızı göz farı olarak kullanabilirsiniz 😉 Gözlerinizdeki ışıltıyı seveceğinize eminim. Eyeliner’dan vazgeçemeyenler için harika bir haberim var.

Gözlerde bir diğer trend ise her zaman moda olan kuyruklu ya da cat eye dediğimiz kuyruklu eyeliner, yine bu sene de trend. Kedi gibi gözlere kim hayır diyebilir ki zaten?

E tabi gözlerde kıvrık ve dolgun kirpiklerde 90lar etkisiyle bir hayli gündemde.  Ne duruyoruz hadi kirpikleri kıvırmaya! Göz rengine göre makyaj isimli  daha önceki bir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. (Tavsiye:Kirpiklerini dolgunlaştırmak ve bakım yapmak için badem yağı kullanmayı unutma.)

2020 DUDAK MAKYAJI

2020 makyaj kırmızı dudak

2020 dudak makyajı rengi kahverengi olarak hüküm sürüyor. Ve tabi ki kahverengi rujunuz mat olmalı. 2020 makyaj trendinde diğer bir trend ise yüze yaptığımız counter da karşımıza çıkıyor.

Bildiğimiz counter yerine bronzer ile yapılmış yumuşak geçişli hafif belirginlik veren kontur uygulaması trend. Hem kusursuz hem de doğal makyaj sevenler için harika bir haber olsa gerek. Bunun böyle olmasında bir diğer etken ise counter’un birkaç sezondur pabucunun dama atılmış olması da yatıyor tabi ki. Hayatımıza Kim Kardashian’ın dahil ettiği counter modası yavaş yavaş son buluyor diyebiliriz yani.

2020 CİLT MAKYAJI

2020 cilt makyajı için artık yanaklarda ve yüzde canlılık, sağlıklı ışıltı ve pembelik revaçta. Bunu hafif bir allık yardımıyla kolayca elde edebilirsiniz. Makyaj yapmayı çok sevmeyenler için de trendlerde bu sene sağlıklı ışıldayan makyajsız bir cilt görünümü epey revaçta. Cildinize gereken bakımı gösterip sağlıklı ve ışıltılı bir cildin tadını çıkarabilirsiniz. Özelikle yaz aylarında makyajsız görünüm epey işinize yarar. Hem cildiniz nefes alır hem de makyajsız da güzel bir cildin keyfini sürersiniz.

2020 makyaj modelleriYani söylemek gerekirse 2020 makyaj modası 2019 yılının şatafatına karşın daha dingin makyajsız makyaj görünümü ve doğallıktan yana olacak diyebiliriz. Bu trend en çok doğallıktan yana olanları mutlu etmiştir diye düşünüyorum.Aynı zamanda dudaklarda da kırmızı ruj aşırılığı da trendler arasında. Kırmızının her tonunu kullanmak trend neredeyse. Bordolar, pastel kırmızılar, canlı ve parlak kırmızılar, kadife kırmızılar aklınıza gelebilecek her türlü kırmızı ruj dudaklarda moda.

2019 yılının aksine yüzde sim yerine ışıltı hüküm sürüyor. Simli highlighter yerine ışıltılı highlighterlar gündemde kalacak. Kısacası konsept doğal ışıltı üzerine kurulu gibi duruyor. Özel gün makyajlarında ise altın tonlarında dumanlı makyajlar revaçta. Burada önemli detay ise ışıltının tek bir noktada toplanması yani gözde ışıltı, yüzün diğer taraflarında ise daha doğal ve mat bir görünüm. Kaşlarda ise kalınlık hakim ve var yok arası bir görünüm trendler arasında bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.