2 Ayda 20 Kilo Vermek Mümkün Mü?

- Sponsorlu Bağlantı -

Fazla kilolar bütün kadınların ortak düşmanı olarak kabul görmüştür. Kimi 5 kilo vermek ister, kimisi 20 kilo vermek. Peki Fazla kilolardan kurtulmak için süreç nasıl olmalı? 20 kilo vermek ne kadar sürer? Hızlı zayıflamak sağlık açısından risk teşkil eder mi?

Bu yazımızda bu tür konulara ışık tutmaya çalışacağız. 20-25-30 gibi yüksek sayılabilecek oranda kilo vermek için dikkat etmemiz gereken noktalar hususunda bilgiler almaya çalışacağız. İdeal zayıflama süresi ve oranları ile ilgili uzman görüşlerine yer vereceğiz.

2 Ay, 3 ay gibi kısa sürede 15-  20 kilo vermek, özellikle ciddi fazlalığı olan kişiler için önemli bir problem olabiliyor. Çünkü kilo vermek sandığımızdan çok daha zor bir şeydir. Zayıflamak için alınması gereken sorumluluklar çok fazla. Bu nedenle insanlar daha kısa sürede hızlı bir şekilde kilo verip eski yeme alışkanlıklarına geri dönmek istiyorlar.

Kilo vermek için en çok uygulanan yöntemler diyet ve egzersiz olarak gösterebiliriz. Unutmayın, fazla kilolardan kurtulmak için elimizde kesinlikle sihirli bir değnek yok. Vücudun fazla yağlardan kurtulması için biraz çabalamanız gerekebilir.

Bu nedenle vermek istediğiniz kilo miktarını artırmanız daha çok aç kalmanız ve sürekli hareket halinde olmanız anlamına gelecektir. Açlık artmadığı sürece daha hızlı kilo vermek pek mümkün gözükmüyor.

Bu tavsiyeler kesinlikle şahsi görüşlerden oluşmakta olup oluşabilecek sorunlardan sayfa sahibi sorumlu değildir.

- Sponsorlu Bağlantı -

İntermitting Fasting İle 20 Kilo Vermek

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki iki ayda 20 kilo vermek sadece 100 kilo ve üzerinde olan kişilerin yapabileceği bir diyettir. Zaten 60 – 70 kilo bir insanın bu kadar yağ yakabilmesi fiziksel olarak mümkün değildir.

İntermitting fasting yöntemi, üç aşamalı bir diyetten oluşuyor ve siz istediğiniz aşamayı seçebiliyorsunuz. İlk aşama 24 saat açlık içeren program, diğer aşamada ise 16 saat açlık içeren program, diğerinde de 12 saat açlık hissi içeren bir programdır. Açlık sürelerine uyku süreleri de dahil edilebiliyor.

Bu programa göre kişiler, yemek aralıklarını bu saat dilimine göre düzenliyor. Örneğin; 24 saat açlık olan aşamayı seçtiyseniz, yemek yediğiniz saatin bir gün sonrasında yeniden bir şeyler yiyebiliyorsunuz.

Yani saat 12.00’de yemek yediyseniz, bir sonraki yemeğinizde 24 saat sonra yani diğer gün saat 12.00’de oluyor. Bu programa sadık kalan kişiler iki ayın sonunda en az 8 ile 12 kilo arasında kilo verebiliyorlar. Tek öğününüzde yediğiniz yiyecek miktarını azaltarak sizler daha fazla kilo verebilirsiniz.

İkinci aşamada ise 16 saatlik açlık bulunuyor. Diyelim ki en son saat 18.00’de bir akşam yemeği yediniz. Bir sonraki yemeğiniz ertesi gün saat 12.00’de oluyor.

Bu saate yemek yedikten sonra ise bir sonraki yemek saati 04.00’a denk geliyor. Ancak siz bunu sabahın erken saatlerine çekebilirsiniz. Yani sabahleyin 7 ya da 8 gibi yiyebilirsiniz. Bu aşamada biraz matematik yapmak gerekiyor.

İntermitting fasting yöntemi ile 2 ayda 20 kilo vermek isteyen kişiler, 20 kilo olmasa da ayda 8 kilo ile 12 kilo arasında bir bantta kilo verebiliyorlar.

20 Kilo Vermek Ne Kadar Sürer?

2 ayda 20 kilo vermek isteyenler için son aşama ise 12 saatlik bir açlık programı ile oluşuyor.

Örneğin sabah 08’de kahvaltı yaptıysanız, bir sonraki yemeğiniz akşam saat 20.00’da oluyor. Yaklaşık olarak 12 saat süren bir açlık öngörülüyor. Herhangi bir kalori kısıtlaması olmadan bu beslenme alışkanlığını edinen kişiler iki ayda ortalama 5-8 kilo arasında bir kilo kaybı sağlayabiliyorlar.

Akdeniz Beslenme Alışkanlığı

Günümüzde yapılan pek çok araştırmada Akdeniz tarzı beslenme alışkanlığının en sağlıklı beslenme alışkanlığı olduğunu gösteriyor. Akdeniz tarzı beslenme alışkanlığı, sebze ve meyve gibi besinleri en üst tepeye koyuyor.

Yani bu beslenme alışkanlığını edinmiş kişilerin her şeyden çok yediği yiyecekler sebzeler ve meyveler oluyor. Düşük glisemik indeksli karbonhidrat ve yağ tüketimine de önem veriyorlar.

Aynı zamanda Akdeniz beslenme alışkanlığı diye tabir edilen bu şekilde yapılan bir beslenme programı, pek çok hastalıktan da koruyabiliyor. Sizlerde 2 ayda 20 kilo nasıl verilir diyorsanız, beslenme programınızı bu şekilde alışkanlık haline getirmeniz ve uygulamanızı tavsiye ederiz.

- Sponsorlu Bağlantı -

2 ayda 20 kilo vermek
2 ayda 20 kilo vermek

- Sponsorlu Bağlantı -

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.